Slovenski košarkarski reprezentant Vlatko Čančar je v oddaji DNVR Nuggets Podcast potrdil, da se bo naslednjo sezono pridružil Olimpii iz Milana. Slovenec se tako po šestih letih v severnoameriški ligi NBA in dresu Denver Nuggets, s katerimi se mu je iztekla pogodba, vrača v Evropo. Z lombardijskim klubom bo podpisal dveletno pogodbo.
ČANČAR SE POSLAVLJA OD NBA: Razkrito, h kateremu klubu se seli!
Svet

"Seveda sem se po sezoni, preden se je začel prestopni rok, pogovoril s svojim agentom. Žal so Nuggets objavili novico, da so šli skozi nekakšno prenovo, vendar ne popolno," je pojasnil Čančar.
Kot je dodal 28-letni Koprčan, so se mu v klubu zahvalili za vse, kar je naredil. "Vendar poskušajo iti naprej in pripeljati nekaj novih igralcev, novo energijo, in potem sem to sprejel. Tukaj sem igral šest let, vprašal sem, kje lahko igram naslednjič, in rekli so mi, naj poiščem priložnost, kjer bom igral več," je pojasnil.
Nato so se v pogovore vključili pri milanski Olimpii, ki nastopa v evroligi. "Milano je prišel takoj in si me zelo želel pripeljati. Dobil sem občutek, da sem zaželen in pomemben. Seveda sem rekel, da želim iti v Milano."
Komentiraj
hribi |
04 .07. 2025 ob 12: 37
4
To pa je kariera. V 6 letih skupaj ni zbral 1000 min igre. Je pa postal NBA prvak. V Milanu bo odpuščen po sezoni. Nima kakovosti .
Regional priporoča
Zadnje iz goriške
Več kronike
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
26.6.2026 ob 16:19
PRI RDEČI LUČI JE POČILO: Voznik štirikolesnika je končal na izolski urgenci
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:58
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
26.6.2026 ob 13:57
BREZ GLAVE PRI BERTOKIH: Voznik krepko pretiraval, sledil je takojšen ukrep
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:26
Več trendov
Novo iz Slovenije
NA TOLMINSKEM SE JE SMRTNO PONESREČIL PADALEC: Med letom se mu je zaprlo padalo
A.P.
-
danes ob 10:08
VAŠA KLIMA VAS LAHKO DRAGO STANE: Zaradi teh napak boste plačali več za elektriko
A.P.
-
danes ob 09:14
