IZKLOP KLIME NA SEDEŽU EVROPSKE KOMISIJE: Za šefe je ostala vključena

Svet

Zaradi vročinskega vala so na sedežu Evropske komisije v stavbi Berlaymont izklopili klimatski sistem v nižjih nadstropjih, medtem ko je v nadstropjih, kjer imajo pisarne predsednica Ursula von der Leyen in komisarji, ostal vklopljen. Odločitev je sprožila nezadovoljstvo zaposlenih, ki so jo nekateri označili za "fevdalizem" in "sramoto", poroča Politico.

Zaradi vročinskega vala, ki je zajel večji del Evrope v preteklem tednu z rekordno visokimi temperaturami, so v petek na sedežu Evropske komisije izklopili klimatski sistem - a le od 1. do 7. nadstropja. V 13-nadstropni stavbi so pisarne predsednice Evropske komisije Ursule von der Leyen, njenih 26 komisarjev ter približno 3000 zaposlenih, poroča Politico.

Odločitev je sprožila nezadovoljstvo dela zaposlenih, saj so v višjih nadstropjih, kjer so pisarne komisarjev in predsednice von der Leyen, klimatske naprave ostale vključene. "To je kot v fevdalizmu," je v petek za Politico povedal eden od uradnikov Komisije iz nižjih nadstropij, ki je želel ostati anonimen. Drugi uradnik se je strinjal, da je to "sramota". 

Komisija je že v začetku tega tedna svojim zaposlenim izdala smernice, v katerih jim priporoča, naj se v najbolj vročem delu dneva izogibajo odhodom na prosto, redno pijejo vodo in z delom začnejo prej. Ta nasvet je razjezil del zaposlenih, ki delajo v stavbah brez kakršnekoli klimatske naprave, kot so stavbe Generalnega direktorata za kmetijstvo (DG AGRI). 

S težavami se je ta teden soočil tudi Evropski parlament, kjer je zaradi povečane porabe električne energije, ki jo je povzročilo intenzivnejše delovanje hladilnih sistemov, prišlo do motenj v oskrbi z električno energijo.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
vseved |  27 .06. 2026 ob  18: 48
Samo da.ima denar za Zelenskega
zoran13 |  27 .06. 2026 ob  15: 26
Ravno bivša ministrica za vojsko v Nemčiji Ursula von der Leyen bi morala slediti zgledu in imeti ona prva izklopljeno klimo, tako, da bi ji drugi komisarji in ostali poslanci lepo sledili, tako, pa, se bojijo povedati svoje mnenje in še manj glasovati po svoji vesti...hvala lepa za sedež in valilnico takšne demokracije v EU...