V Izoli se znova prebuja območje nekdanje tovarne Arrigoni. Društvo Tovarna kulture ob podpori Kluba izolskih študentov nadaljuje prizadevanja za oživitev tega prostora.
IZOLA SE PREBUJA: Mladi čistijo območje nekdanje tovarne Arrigoni
Izola
Pobuda temelji na povezovanju mladih in lokalne skupnosti, ki želijo degradirano območje postopoma spremeniti v prostor za druženje, ustvarjanje in skupnostne aktivnosti.
V nedeljo, 10. maja, ob 15. uri pripravljajo čistilno akcijo, s katero želijo začeti novo sezono aktivnosti na območju Arga. Akcija bo potekala do večera, udeleženci pa bodo deležni tudi osnovnega okrepčila.
Organizatorji poudarjajo, da ne gre le za čiščenje, temveč za širšo idejo skupnostnega sodelovanja in skrbi za prostor, ki ga soustvarjajo.
Čistilna akcija hkrati napoveduje tudi nadaljnje dogajanje. V prihodnjih mesecih načrtujejo različne delavnice ter novo edicijo dogodka Arrigoni Live 3.0, s katerim želijo dodatno oživiti območje in ga približati širši javnosti.
Komentiraj
Regional priporoča
Zadnje z obale
Zadnje iz goriške
Več kronike
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
26.6.2026 ob 16:19
PRI RDEČI LUČI JE POČILO: Voznik štirikolesnika je končal na izolski urgenci
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:58
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
26.6.2026 ob 13:57
BREZ GLAVE PRI BERTOKIH: Voznik krepko pretiraval, sledil je takojšen ukrep
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:26
Več trendov
Novo iz Slovenije
NA TOLMINSKEM SE JE SMRTNO PONESREČIL PADALEC: Med letom se mu je zaprlo padalo
A.P.
-
danes ob 10:08
VAŠA KLIMA VAS LAHKO DRAGO STANE: Zaradi teh napak boste plačali več za elektriko
A.P.
-
danes ob 09:14



Argo je pa postal novi obljubljen plac zaradi SKVOTERJEV ki so ga 10 let nazaj zasedli. Do takrat ni nobenega brigalo za ta plac , se manj pa da bi bil namenjen mladini.
HVALA SKVOTERJEM za ARGO!