Policisti so v ponedeljek ustavili voznika avtomobila, ki je na Mariborski cesti v Celju vozil s hitrostjo 121 kilometrov na uro. S tem je prekoračil dovoljeno hitrost vožnje za več kot 70 kilometrov na uro. Po pregledu dokumentov so ugotovili, da gre za voznika začetnika, ki še ni dopolnil 21 let. Zdaj je ostal brez vozniškega dovoljenja.
MLADENIČ SKOZI MESTO S 120 KM/H: Vozniška mu je prenehala veljati na licu mesta
Kronika

Policisti postaje prometne policije Celje so voznika opazili v večernem času, ko so izvajali meritve hitrosti z laserskim merilnikom na Mariborski cesti, kjer je hitrost vožnje s splošnim predpisom za naselje omejena na 50 kilometrov na uro.
Kot so danes sporočili s celjske policijske uprave, je vozil osebni avtomobil iz smeri Celja proti Vojniku.
Policisti so mu odvzeli vozniško dovoljenje, saj gre za prekršek, za katerega je predpisano tolikšno število kazenskih točk, da se izreče sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja. Poleg 18 kazenskih točk je za navedeni prekršek predpisana tudi globa v višini 1200 evrov.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
26.6.2026 ob 16:19
PRI RDEČI LUČI JE POČILO: Voznik štirikolesnika je končal na izolski urgenci
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:58
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
26.6.2026 ob 13:57
BREZ GLAVE PRI BERTOKIH: Voznik krepko pretiraval, sledil je takojšen ukrep
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:26
Zadnje iz goriške
Več trendov
Novo iz Slovenije
NA TOLMINSKEM SE JE SMRTNO PONESREČIL PADALEC: Med letom se mu je zaprlo padalo
A.P.
-
danes ob 10:08
VAŠA KLIMA VAS LAHKO DRAGO STANE: Zaradi teh napak boste plačali več za elektriko
A.P.
-
danes ob 09:14
