Na Hrvaškem je danes prišlo do tragedije, ko je kombi s prebežniki zapeljal v reko Kolpo. Pri tem je umrla ženska. Do nesreče je prišlo po tistem, ko voznik kombija kljub opozorilu policije ni ustavil, ampak je pospešil in izgubil nadzor nad vozilom, poroča hrvaška tiskovna agencija Hina.
TRAGIČEN KONEC POTI ZA PREBEŽNIKE: Kombi zapeljal v Krko, ena oseba umrla
Kronika

Policija je v okviru ukrepov proti preprečevanju nezakonitih migracij zgodaj zjutraj v kraju Slatina Pokupska, 50 kilometrov južno od Zagreba, skušala ustaviti kombi z nemškimi registrskimi oznakami. Voznik je pospešil in pri tem s kombijem zapeljal v Kolpo.
Voznik je med padanjem vozila v reko uspel skočiti iz njega in pobegniti, vozilo pa pustil toniti, je navedla hrvaška policija. Policisti, ki so prispeli na kraj dogajanja, so razbili steklo na vozilu in začeli reševati osebe v kombiju.
Iz njega so rešili enajst oseb, vendar je ženska, ki je bila v vozilu, kljub zdravniški pomoči kasneje na kraju nesreče umrla.
Preiskava dogodka se nadaljuje, policija pa še vedno išče voznika kombija, še navaja Hina.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
26.6.2026 ob 16:19
PRI RDEČI LUČI JE POČILO: Voznik štirikolesnika je končal na izolski urgenci
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:58
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
26.6.2026 ob 13:57
BREZ GLAVE PRI BERTOKIH: Voznik krepko pretiraval, sledil je takojšen ukrep
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:26
Zadnje iz goriške
Več trendov
Novo iz Slovenije
NA TOLMINSKEM SE JE SMRTNO PONESREČIL PADALEC: Med letom se mu je zaprlo padalo
A.P.
-
danes ob 10:08
VAŠA KLIMA VAS LAHKO DRAGO STANE: Zaradi teh napak boste plačali več za elektriko
A.P.
-
danes ob 09:14
